sdk init failed-14 hata çözümü

EBA Canlı Ders uygulamasında sıklıkla karşılaşılan hatalardan birisi de sdk init failed-14 hatasıdır. Bu hata genellikle canlı ders uygulaması arka arkaya birden çok kez başlatılmaya çalışıldığında meydana gelmektedir.

Hatanın çözümü için aşağıdaki yolu izleyebilirsiniz:

Tarayıcınızı kapatın. CTRL+ALT+DELETE tuş kombinasyonu ile görev yöneticisine girip EBA Canlı Ders uygulamasını sonlandırın. Tarayıcınızı yeniden açıp (tercihen google chrome) dersi başlatmayı deneyin. Eğer dersi başlat demenize rağmen uygulama açılmıyorsa CTRL+SHIFT+N tuş kombinasyonu ile google chrome gizli modu üzerinden oturum açıp dersi başlatmayı deneyin.

Yukarıdaki yolu izlediğinizde problem büyük olasılıkla çözülecektir. Buna rağmen sorun çözülmez ise aşağıdaki yolu izleyin.

1: Denetim Masası üzerinden EBA Canlı Ders programını bilgisayarınızdan kaldırın.

2: Canlı Ders programını kaldırsanız da C:\Program Files (x86) dizini altında EBA Canli Ders klasörü halen duruyor olacaktık. Bu klasörü tamamen silin.

3: EBA üzerinden veya buraya tıklayarak EBA Canlı Ders programını bilgisayarınıza indirin. İndirdiğiniz programa sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırıp kurulumunu yapın. Kurulum sırasında antivirüs yazılımınız uyarı verirse uyarıya sebep olan dosyayı karantinaya almasını engelleyin, beyaz listeye dahil edin. (Yaygın kullanılan antivirüs yazılımları bu aşamada zaten uyarı vermiyor.)

4: Kurulum bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

5: Derse başlamadan önce antivirüs yazılımınızı devre dışı bırakın.

6: Google Chrome üzerinden dersi başlatın. Bu aşamada dersi başlat dediğiniz halde uygulama açılmıyorsa CTRL+SHIFT+N tuş kombinasyonu ile google chrome gizli modu üzerinden oturum açıp dersi başlatmayı deneyin.

Yukarıdaki aşamaları uyguladığınızda problem çözülecektir.

MSVCP140.dll veya VCRUNTIME140.dll ile ilgili bir hata alırsanız da şuradaki yazımıza göz atabilirsiniz.

Yorum yapın