Netsparker ve Ferruh Mavituna Üzerine

Netsparker‘ın Turn/River Capital‘dan 40 milyon dolar yatırım aldığını dün öğrendim. Her şeyden önce bir Türk olarak gurur duyduğum bu gelişmenin ardından sıcaklığı ile bir yazı yazmak istedim ama ancak bugün fırsat bulabildim.

Üniversite hayatımın ilk yıllarında bir şekilde web programlamaya ilgi duymaya başlayıp, kendi forum sitemi kurma hayali ile o zamanların ASP tabanlı forum scripti olan Web Wiz Forum ile gece gündüz uğraşırken (Classic ASP öğrenmemi sağlayan uygulamadır kendisi. ASP.NET ile yazılmış sürümü de halen indirilebilmektedir.) bir şekilde blogundaki şu yazısına denk gelip, sonrasında blogunun düzenli takipçisi olup, web güvenliğine ilgi duymamı sağlayan kişidir Ferruh Mavituna.

Devamını oku…

Merhaba dünya!

Farklı alanadları altında (alikara.net ve alikara.com.tr) defalarca blog tutma denemelerim oldu. Birkaçı önemli ziyaretçi sayılarına ulaşmasına karşın çeşitli nedenlerden ötürü devamını getiremeyip sonlandırdım. Bu girişimin de diğerleri gibi son bulmaması yönünde bu defa oldukça kararlıyım. 🙂

Ülkemiz adına çoktan alınması gereken bir karar biraz gecikmeli de olsa alındı ve “Bilişim Teknolojileri ve Yazılım” ile “Bilgisayar Bilimi” dersleri, çağın gereklerine uygun hazırlanmış öğretim programları ile müfredatımıza girdi. Bu derslerin müfredata girmesi adına fedakarca çalışarak her platformda bunun önemini yetkililere anlatan BTE Derneği ve üyelerine buradan teşekkürlerimi sunuyorum.

Devamını oku…