Pardus ETAP Etkileşimli Tahta İmajları

Faz 1 SSD (5.8 GB)
Faz 1-2 Legacy Bios (5.9 GB)
Faz 2 Uefi Bios (4.7 GB)
Faz 3 4K (5.3 GB)
Etap 19 4k (3 GB)
Etap 19 Full HD (3 GB)

*Faz 1 SSD : Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü
*Faz 1-2 Legacy Bios : Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü
*Faz 2 Uefi Bios : Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü
*Faz 3 4K : Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü
Tarafından hazırlanmıştır.

*Etap 19 4k : 4k çözünürlüğe sahip HID Touch Screen tahtalar için hazırlanan beta sürümdür.

*Etap 19 Full HD : Full HD çözünürlüğe sahip (Vestel) tahtalar için hazırlanan beta sürümdür.

EBA Canlı Ders Hata Çözümleri

EBA Canlı Ders 13.04.2020 tarihinden itibaren tüm yurtta uygulamaya konulduğundan bu yana gerek kendi kullanımlarım sırasında gerekse de öğrencilerim ve site ziyaretçilerimin karşılaştıkları hataları ve bunlara ait çözümlerini site üzerinden paylaşmaktaydım. En sık karşılaşılan hataların çözümleri zaten sitede mevcut. Artık her bir hata için ayrı bir yazı hazırlamak yerine tüm hataların çözümlerini bu başlık altında toplamak istedim.

Devamını oku…

Finish Registration to Join the Meeting Hata Çözümü

EBA Canlı Ders uygulamasında öğrencilerin karşılaştıkları hatalardan birisi de Finish Registration to Join the Meeting veya Toplantıya Katılmak için Kaydı Bitir hatalarıdır. Söz konusu bu hata internet bağlantısının stabil olmadığı zamanda canlı derse katılmak isteyen öğrencilerin bilgilerinin canlı ders sistemine aktarılamamasından kaynaklanmaktadır. Hatayı çözmek için aşağıdaki yolu izleyebilirsiniz.

Öncelikle EBA’ya giriş yaptığınız tarayıcıyı tamamen kapatın. Tarayıcıyı (tercihen google chrome) yeniden açıp canlı derse yeniden katılmayı deneyin. Bu aşamada da sdk init failed-14 hatası ile karşılaşmanız muhtemeldir. Bu hatayı da şuradaki yazımızı inceleyerek çözebilirsiniz. Eğer EBA Mobil uygulaması üzerinden canlı derse katılırken bu hata ile karşılaşıyorsanız uygulamayı tamamen kapatıp yeniden başlatın.