AOF Yönetim Bilişim Sistemleri

Uzaktan yüksek lisans mı? yoksa AOF 2.Üniversite mi? derken biraz maddi sebeplerin de etkisiyle 2.üniversite okuma serüvenine başladım. Açıköğretim Fakültesi lisans bölümlerini incelerken, henüz lisans programlarına yeni eklenmiş olan yönetim bilişim sistemleri bölümü dikkatimi çekti. Örgün öğretimde uzun zamandır bu bölüm olmasına karşın TM puan türünden öğrenci aldığından olsa gerek açıkçası çok bilgim olan bir bölüm değildi. Bölümü biraz araştırdığımda işletme ve bilişim teknolojilerinin ağırlıklı olduğu bir program olduğunu öğrendim. Okutulan dersleri incelediğimde (yazının sonunda bulabilirsiniz) AOF Lisans programları içerisinde bana en uygun bölüm olduğuna karar verdim.

Bilişim teknolojilerine ilgi duyan herkese tavsiye edebileceğim bir bölüm. Bilişim teknolojileri dışındaki dersler her ne kadar benim için sıkıcı olsa da özellikle branşımla ilgili derslerin mesleki gelişimime katkı sağladığını rahatlıkla söyleyebilirim. Bölümün yeni olmasından ötürü sınavlara hazırlık sırasında geçmiş yıllara ait örnek soruların sayısı çok az olduğu için diğer bölümlere göre daha fazla çalışmanız gerekiyor. AOF sınav sisteminde yapılan değişikliklerle (yanlışların doğruları götürmesi gibi) çalışmadan ders geçmek pek mümkün değil. Özellikle bu bölümü bilgisayar mühendisleri, bilişim teknolojileri öğretmenleri gibi bölümle ilgili mezunlarının tercih etmesinden ötürü Çan ve Z-Puanları da genelde yüksek oluyor. Çalışmadan geçmenin zor olduğu gibi, sınava bir hafta on gün kala çalışmaya başlayıp da dersten kalmanın da zor olduğunu söyleyebilirim.

Sonuç olarak kamu ve özel sektörde alımlarının yapıldığı güzel bir bölüm. İşletmeye, istatistiğe ve bilişim teknolojilerine ilgili duyan herkese tavsiye edebileceğim bir bölüm. Bunun da ötesinde üniversiteden mezun olalı bu sene 10 yıl olacak. İster istemez sınav maratonlarından uzak kaldıkça bir paslanma durumu oluşabiliyor. 🙂 Girdiğim ilk sınavlarda süreyi zar zor yetiştirirken artık zaman fazlasıyla artıyor. Sırf bu dinçliği yakalayabilmek/koruyabilmek adına bile asli görevlerinizi aksatmayacak şekilde kendinize akademik uğraşlar bulunmalıdır diye düşünüyorum.

Düzenleme: Temmuz 2020 tarihi itibariyle bölümden 3.70 ortalama ile mezun oldum. Bölümle ilgili deneyim ve tavsiyeleri içeren bir yazıyı ilerleyen zamanda yayınlayacağım. Lütfen DGS ile geçenler hangi sınıftan başlar tarzı sorularınızı yorum bölümünden sormayın. e-kampus sisteminde yer alan bölüm forumlarından WhatsApp gruplarına dahil olarak bu tür sorularınıza yanıt bulabilirsiniz. Mezuniyetle birlikte dahil olduğum WhatsApp gruplarından ayrılmamdan dolayı “WhatsApp grubuna beni de ekler misiniz?” tarzı yorumlar da yazmazsanız çok sevinirim.

Anadolu Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Tanıtım Sayfası

“AOF Yönetim Bilişim Sistemleri” üzerine 82 yorum

 1. ali hocam selamlar ben de böte mezunuyum ne zamandır ybs ilgimi çekmekte. yüksek lisans mı yapıyım, lisans mı derken senin web sayfana denk geldim, önerin nedir? ayrıca lisans derslerinden kaç tanesini saydırdın?
  saygılarımla

  Cevapla
  • Hocam aşağıdaki listede T/U kısmında bende muaf yazan derslerin hepsinden sen de muaf tutulacaksın. Eğer istersen tabi. Her dönem 7 ders var. Bu 7 dersin 1’inden muaf olduğun için dönemde 6 dersin oluyor. Yüksek lisans mı? lisans mı? konusunda yönlendirmek istemem. Branşımız itibariyle YBS okumak fazla zorlamasa da okul işlerinden ötürü ders çalışmaya fazla zaman ayırmak pek mümkün olmuyor. Bölümü okumaktan memnun olmakla birlikte 2.yılım olmasına rağmen ben de zaman zaman “acaba yüksek lisans mı düşünseydim?” dediğim zamanlar oluyor. O yüzden yönlendirme yapmak istemem.

   https://alikara.com.tr/upload/ybs/ybs-dersler.pdf

   Cevapla
 2. Merhaba, iletişim sekmesinde mesaj yazacak bölüm bulamadım. Whatsapp gurubuna katılıp, bölüm ve dersler hakkında takipte kalmak istiyorum.

  Cevapla
 3. Ali hocam merhaba
  Malum geçen sene sistem değişti bu yıl yapılacak sınavda yönetim bilişim sistemlerini seçmek için hangi sınava girmem gerekli ve hangi puan türünden alım yapılacak.

  Cevapla
 4. Ali Bey Merhaba,

  Sektörde ilgili iş kolunda aktif çalışma hayatımı sürdürüyorum. Üniversite sınavına girip Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünü okumak istiyorum.

  Değişen sistemle birlikte nasıl bir yol izlemem gerekiyor bilgi verebilir misiniz?

  Cevapla
  • Merhaba Kazım Bey;
   Eski sınav sisteminde YBS bölümüne YGS-6 ve TM-1 puan türünde yerleştirmeler yapılıyordu. Yeni sistemde yüksek olasılıkla TM (Eşit Ağırlık) puan türü ile alım yapılacaktır.

   Cevapla
 5. Merhabalar 🙂 ben kamu yönetimi mezunuyum ama bilgisayara ilgim çok fazla şu aralar grafik tasarım filan almak istemiştim ama bu bölümü görünce daha çok ilgimi çekti. Araştırırken de yazınızı gördüm. Ve yorum yapan tek bayanım galiba bir an acaba yapamaz mıyım diye düşünmeden de edemedim 🙂 Sizce ikinci bir üniversite olarak bu bölümü tercih etmeli miyim? Çalışıyorum halka ilişkiler olarak ama pek memnun olduğum söylenemez 🙂

  Cevapla
  • Merhabalar. Kamu yönetimi mezunu olduğunuza göre zaten işletme derslerinde zorlanmazsınız. Bilgisayara da ilginizin çok fazla olduğunuzu söylemişsiniz. Bu yüzden bilişim derslerinde de fazla zorlanacağınızı sanmıyorum. Yukarıda ders kitaplarını paylaşmıştım. Kitaplara bir göz atın, tercih konusunda daha net bir karar vermenizi sağlayacaktır.

   Cevapla
 6. Hocam bu bölümle alakalı sorum var size. Mail adresime döner misiniz veya mail adresinizi paylaşır mısınız?

  Cevapla
 7. Merhaba. Bu bölümden mezun olduktan sonra Bilgisayar Mühendisliği yüksek lisans yapma olanağımız var mı? AÖF’nin kendi sitesinde istenilen her bölümde yüksek lisans ve doktora başvurusu yapılabileceği yazıyor. Bilgilendirir misiniz? Teşekkürler.

  Cevapla
  • Merhaba,
   Bildiğim kadarıyla fark dersleri istiyor, onlar geçilirse yüksek lisansa devam ediliyor. Tabi her üniversitenin şartları farklı olabilir bu bağlamdaki. Ama genel olarak tezli olanlarda ALES ve NOT ORTALAMASI çok etkili, bir de YABANCI DİL. Tezsizlerde ise genelde ALES ve DİL notuna ihtiyaç duymuyorlar, NOT ORTALAMASI önemli.
   Bilgilerinize.

   Cevapla
 8. Hocam merhaba.
  Önlisans bilgisayar programcılığı mezunuyum. DGS sınavı ile AÖF-Yönetim Bil. Sistemleri bölümüne geçiş yapmayı düşünüyorum. Acaba birinci mi yoksa üçüncü sınıftan mı başlarım bir bilginiz var mı?
  Geri dönüşünüzü bekliyorum, iyi çalışmalar..

  Cevapla
  • Merhabalar. DGS ile AOF’e geçilebiliyor muydu bilmiyorum. Üniversite giriş sınavında lisans barajını geçtiğinizde zaten bölümü 2.üniversite olarak okuyabiliyorsunuz. Bana kalırsa 1.sınıftan başlarsınız. Çünkü bilgisayar mühendisliği mezunu arkadaşlar bile toplamda sadece 6 dersten muaf olabildiler.

   Cevapla
 9. Ben geçen sene Bilgisayar Programcılığı üzerinden DGS ile kazandım. Şu an 3.sınıfı bitirdik. Önümüzdeki dönem 7.dönem kaydımı yapacağım. Yani 5.Dönemden başlatıyorlar alttan 8 adet zorunlu ders otomatik ekleniyor ve kaydınız tamamlanıyor. Bu zorunlu dersler her dönem 2’şer adet olmak üzere dönem derslerinin üzerine ekleniyor. Uzem dersleri ve 1. 2. 3. ve 4. Dönem diğer derslerinden muaf tutuluyorsunuz. Bilgilerinize.

  Cevapla
  • Hakan kardeşim selamlar.
   DGS ile bu yıl kazandım kaçıncı sınıftan başlayacağım? Bilgilendirirsen sevinirim.
   saygılarımla

   Cevapla
 10. Hocam Merhabalar. Erzurum AÖF bilgisayar programcılığı bölümünün ilk ve son mezunuyum. Aynı zamanda Anadolu AÖF Kamu Yönetimi Mezunuyum. Bilgisayar Programcılığı bölümünden mezun oldum ancak sayısal zekam (Matematik, Mantık) bilgim çok yetersiz olduğu için hakkım ile bu bölümü bitirdiğim noktasında tereddütlerim var. Programcılık bilgim ne yazık ki çok az. İnternette araştırma yaparken AÖF YBS’ye denk geldim. İkinci Üniversite kapsamında okumak istiyorum ancak kafamda soru işaretleri var. Sizce ne yapmalıyım, bilgi ve tecrübemi yukarıda paylaştım bana ne önerirsiniz?

  Cevapla
 11. Hocam ben 2 yıllık makine programından mezun oldum. DGS’ye girdim, açıktan ybs girebiliyor muyum? Cevap verirseniz sevinirim.

  Cevapla
 12. Merhabalar, lisans mezunuyum ve suanki meslegimin ybs ile de bilgisayarla da hic alakası yok ama işimi tamamen değiştirmek istiyorum. Bu bölümü de kardeşime üniversite tercihi yaparken araştırdım ilgimi çekti. Bilgisayarla alakasız biri olarak bu bölümü dışarıdan okurken zorlanır mıyım ve kendimi geliştirebilir miyim? Teşekkürler.

  Cevapla
 13. Merhaba.
  Ben 2 yıllık bilgisayar programcılığı bölümünü bitirdim bu sene ve bize dgs ye girince 4 yıllık açıköğretim den okuma hakkımız olduğu söylendi bende yönetim bilişim sistemleri bölümünü istiyorum ne yapmam gerek nasıl bir yol izlemeliyim.

  Cevapla
 14. Hocam merhaba,
  DGS sınavı ile YBS bölümünü açıktan okumak istiyorum.
  İşletme Yönetimi bölümü mezunuyum. Tercih yapacağım ama bilgi almak istiyorum. Açıköğretimden mezun olunca neler yapabiliriz, derslerim muaf olur mu? Ücretleri nelerdir vs. biraz bilgilendirebilirseniz çok sevinirim.

  Cevapla
 15. Hocam bilgisayar programcılığı bölümüne Yüksek Öğretim Kurulu tarafından denkliği kabul edilen bölümler hangileridir?

  Cevapla
 16. Merhaba Ali Kara,

  Öncelikle bu güzel kitap paylaşımları için teşekkür ederiz. Çok işe yarıyorlar.
  Ancak ben 3 kitabı bu paylaşımlarda bulamadım.
  İnternet ve Web Programlama,
  İleri Programlama
  Veritabanı Programlama

  Bu kitapları da varsa elinizde paylaşabilir misiniz?

  Cevapla
 17. Ben normalde yazılım mühendisliği okuyorum ve bu sene bu bölüme başvurdum. Ancak sadece yabancı dil ve türk dili gibi derslerden muaf olabildim. mat-1 ve bazı derslerim ortak. Onlardan da muaf olabiliyor muyum?

  Cevapla
 18. Ben normalde yazılım mühendisliği okuyorum ve bu sene bu bölüme başvurdum. Kayıt olurken sadece yabancı dil ve türk dili gibi derslerden muaf oldum. Ancak mat-1 gibi bir kaç dersim daha ortak. Onlardan da muaf olabiliyor muyum?

  Cevapla
  • Maalesef Hilal Hanım. Bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, matematik öğretmenliği mezunu arkadaşlarımız var ama AOF’e bu durumu bildirmelerine rağmen muaf olamadılar.

   Cevapla
 19. Hocam bu sene kitaplar pdf olarak veriliyor biliyorsunuz ama ben aöf online öğrenme ortamına giremiyorum kaydım aktif olduğu halde ve kitapları bulamıyorum site ne zaman açılır ya da ben 1. sınıf kitaplarını nereden bulabilirim?

  Cevapla
 20. Merhaba, YBS bölümüne bugün kayıt yaptım, Edebiyat, Tarih, İngilizce dersleri için muafiyet istedim ancak transcriptim İngilizce olduğu için kabul etmediler (İngilizce bir bölümde okuyorum), böyle bir durumla karşılaşan oldu mu? Olduysa nasıl bir çözüm bulundu?

  Şimdiden teşekkürler…

  Cevapla
 21. Hocam bölüme yeni kayıt oldum. pdf’lere ulaşamıyorum henüz. Karar Destek Sistemleri, Veri Madenciliği, Programlamada Yeni Eğilimler kitaplarını da paylaşabilir misiniz rica etsem?

  Cevapla
   • Hocam e-kampüs açıldı ama eskisi gibi bütün senelerin kitaplarını göstermiyor maalesef, bu derslere ulaşamıyorum şu anda. Bu dediğim kitapları sizde mevcutsa upload edebilir misiniz?

    Cevapla
 22. Aöf İşletme ve Bilgisayar Programcılığı 2 yıllık mezuyum. 2.üniversite olarak başlarsam max 6 dersten mi muaf tutuluyoruz?
  Bilgisi olan var mı? İşletme derslerinden muaf olabilien var mı?
  Bir anlamı olmazsa yüksek lisans yapacağım yoksa.

  Cevapla
 23. Merhaba,
  Ben bu bölüme kayıt yaptırdım. Yabancı dili fransızca seçtim. Ama kitaplar kısmında fransızca kitabı yok. İnternette de bulamadım. Fransızca kitabı yok mu, alan varsa yardımcı olabilir mi?

  Cevapla
 24. Merhaba hocam. DGS’den aöf ybs tercihi yapmak istiyorum ama ösym’nin tercih listesi sayfasında bölümü bulamadım. Sanırım bir tek anadolu üniversitesi’nde bölüm var ama yapamadım. nasıl yapılacağı ile ilgili bilgi verebilir misiniz?

  Cevapla
 25. Hocam ben de bu yıl kayıt oldum. İnşallah başarılı olurum. İşim ağır ikisini bir arada götürürüm. Grup ta neler paylaşıyorsunuz. Beni de gruba dahil eder misiniz?

  Cevapla
 26. Merhaba Ali hocam. Ben de YBS 3. Sınıf öğrencisiyim. Whatsapp grubu davet bağlantısını bende almak isterim.
  Şimdiden teşekkürler çalışmalarınızda başarılar dilerim…

  Cevapla
 27. Ali hocam YBS 2.yarıyıl kitapları hiçbir yayınevinde yok. 2.el de olsa nasıl bulabilirim? Gruba dahil edebilirseniz sevinirim. Teşekkürler.

  Cevapla
 28. Hocam genel olarak işletme ağırlıklı derslerin sınavlarını geçmek zor mu? Pdf’ler kaç sayfa vize sınavında kaç sayfasında sorumlu oluyorsunuz? Eylül ayında 2.üniversite kapsamında ben de düşünüyorum. Teşekkürler.

  Cevapla
  • Sınava 1 hafta kala çalışmaya başlarsanız yeterli olur. PDF’ler derse göre değişiyor. 180 – 300 arası genelde. Vizlerde ilk 4 ünite, finallerde tüm ünitelerden (8 ünite) sorumlu oluyorsunuz.

   Cevapla
 29. Hocam merhaba. Ben de aöf ybs de son sınıftayım. Kastamonu’da bir ilçe milli eğitimde memurun 🙂 Bana da davet linki gönderebilir misiniz?

  Cevapla
 30. Merhabalar hocam. Ben de YBS 3.sınıf öğrencisiyim. Dediğiniz gibi yeni bir bölüm olduğundan kaynak bulmakta zorluk çekiyoruz. Bilgi alış verişi yapmak adına bana da davet linkini gönderirseniz çok memnun olurum iyi çalışmalar.

  Cevapla
 31. Ali bey , AÖF YBS 4.sınıf öğrencisiyim güzden bir dersim bahardan bir dersim kaldı yöneylem araştırması ve karar destek sistemleri sizce 3 ders sınavına mı gireyim ? yaz okuluna mı?

  ikisininde belirli dez avantajları var

  3 ders sınavının dezavantajı final yerine geçtiğinden birinden 37,5 birinden 35 almam gerekiyor geçmem için birde sınav süresine 1,5 ay var.

  Yaz okulunda ise sınavın yüzde yüzü alınıyor ancak sorular muhtemelen her üniteden 2 soru şeklinde olur. daha da zorlaşır diye düşünüyorum ve en önemlisi dersin açılmama ihtimalide var.

  Avantajları ise;

  3 ders sınavı, sınavı geçersen erkenden mezun olabiliyorsun eylüle kadar beklemene gerek yok, %70’i alındığından 1-4 üniteden 4 soru sorulur büyük ihtimal

  Yaz okulunda ise çalışacak 2,5 ay kalıyor.

  Cevapla
 32. merhabalar,

  aöfde yönetim bilişim sistemleri okuyorum dgs ile girdim. şuan son sınıfa geçtim. üstten ders alarak okulu erken bitirmek istiyorum. yaz okulu açılacakmış ve 5 ders seçilebiliyormuş. acaba en çok hangi dersler seçilir. yada son sınıfta hangi derslerden kalınıyor tahmini ve bilgisi olan var mı?

  Bilgilendirdiğiniz için teşekkürler…

  Cevapla
  • merhaba büşra hanım bend e bu sene dgs’ye girdim ybs’yi seçmek istiyorum acaba hangi derslerden muaf oluyoruz. bir de bölüm zor mu acaba çünkü çalışan bir anneyim.

   Cevapla
 33. Bilgisayar programcılığı mezunuyum, 30 haziranda DGS sınavına gireceğim, OSYM’nin klavuzunda bilgisayar programcılığı bölümünün geçiş yapabileceği bölümler arasında yönetim bilişim sistemleri yok. Acaba aöf’e geçiş yapabiliyor muyum bilginiz var mı?

  Cevapla
  • Selamlar bende bilgisayar teknolojileri ve programlama mezunuyum ve yönetim bilişim sistemlerine yeni kayıt oldum.

   Cevapla
 34. Hocam merhaba. Ben AÖF işletme lisans mezunuyum. 2. Üniversite okuma hakkım var YBS okumak istiyorum ama hangi derslerden muaf olurum sizce? Hukuka giriş, maliyet muhasebesi, iktisat, genel muhasebe gibi dersleri tekrar görmek bana zulüm geliyor. Bunlar’dan muuaf olur muyum sizce?

  Cevapla
 35. Merhabalar,

  Bilgisayar Programcılığı ön lisans mezunuyum.

  7 senedir bir firmada 4,5 sene bilgi işlem teknisyeni olarak 2,5 senedir de otomasyon teknisyeni olarak çalışıyorum.

  DGS ile bu sene YBS lerine geçiş yapmayı düşünüyorum. Bölümün öz geçmişime katkı sağlayacağını düşünüyorum. İş yoğunluğu ve birde evlilik hazırlıkları neticesinde en doğru karar olduğunu düşünmekteyim.

  Whatsapp grubuna beni de dahil ederseniz sevinirim.

  Cevapla
 36. Hayırlı akşamlar Ali bey. Sizin ilgi alanınız mı bilmiyorum ama sistem otomatik olarak size yönlendirdi?. E-kampüs sistemindeki forumlardan ismimim ve yorumlarımın ve tel. numaramın silinmesini istiyorum.
  İlgilenirseniz çok sevinirim.

  Cevapla
  • Mehmet Bey öncelikle yönlendirme durumu için özür dilerim. E-kampüs sisteminde bir güvenlik açığı mevcut. Onun testi için bu şekilde bir duruma maruz kaldınız. Yetkililere defalarca kez bu durumu rapor ettim ancak tedbir almadılar. Verilerinizin sistemden silinmesi talebiniz ise benimle ilgili bir durum değil. Ben de sizin gibi bir öğrenciyim sadece.

   Cevapla
 37. Ali Hocam Merhaba,

  Mühendislik okudum, sigorta şirketinde bölge yöneticiliği yapıyorum.
  Hem kendi gelişimim için hem de işime katkısı olması için ikinci üni. okumayı planlıyorum.
  YBS’dikkatimi çekti fakat ders programı oldukça yoğun görünüyor.
  Yüksek Lisans da dil puanıyla uğraşmakta istemiyorum.

  Fikrinizi sormak isterim, işletme vb okumayan biri için zorluk derecesi nedir?
  Tavsiyelerinizi paylaşır mısınız?

  Teşekkürler….

  Cevapla
 38. Merhaba Ali Bey,

  Öncelikle özverili çalışmalarınız için çok teşekkür ederim.
  Özelden mail atmıştım, whatsapp grubuna eklenmek için acaba ekleyebilir misiniz?
  Tekrar teşekkürler.

  Cevapla
  • Hocam bende kendimi geliştirmek için Yönetim Bilişim Sistemlerini AÖF den okumaya karar verdim. Kayıtlar açılmadı ama sizin wahtsapp grubunuza katılmak istiyorum. Bilgisayar Destekli Tasarım bölümü mezunuyum. Çok eksiklerim var onları tamamlamak ve yazılım kodlama üzerine kendimi geliştirmek istediğim için bu bölümü düşündüm. Bir seminer notlarınızda destek kursları olduğundan bahsediliyor o bölümü bir daha bulamadım. Yeni eğitim öğretim yılında da başarılarınızın daha da artarak devam etmesini diliyorum… Şimdiden teşekkürler Hocam

   Cevapla
 39. Merhaba hocam;
  Bilgisayar programcılığı mezunuyum, dgs ile bu sene ybs’ye geçiş yaptm, hangi derslerimiz muhaf oluyor bilgi verirseniz sevinirim.

  Cevapla
 40. Merhabalar Yönetim bilişim sistemleri bölümüne bugün itibari ile bende lisans tamamlamak üzere kayıt oldum benide ilgili whatsapp grubuna ekleyebilirmisiniz? Teşekkürler.

  Cevapla
 41. hocam sınavsız 2. üniversiteye kayıtlıyım ancak not ortalamam 4.0 bu not ortalaması ile yatay geçiş yapabilir miyim?

  Cevapla
 42. Merhabalar, ben de ybs 2.üni olarak orta doğu programı altında ön kayıt yaptırdım. Ortak derslere ders muafiyeti için bir belgeye ihtiyaç var mı?

  Cevapla
 43. İstanbul Üniversitesi ile Anadolu Üniversitesi açıköğretim Yönetim bilişim sistemleri bölüm derslerini karşılaştırdım, İstanbul Üniversitesini seçim derim. Çünkü orada Yapay Zeka ve Endüstri 4.0 gibi dersler var. Anadolu Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri, bölüme göre dersleri yetersiz gibi geldi bana. Yapay Zeka ve Endüstri 4.0 gibi dersler yok. Bunlar günümüzün olmazsa olmaz konuları. Ben bu sene ikinci üniversite olarak Auzef Ybs yi seçeceğim. Sınavsız olarak kaydolacağım.

  Cevapla
  • Merhaba;
   İstanbul Üniversitenden AÖF bölümü olan Yönetim bilişim sistemleri kaldırılmış sanırım. DGS ile geçiş yapılamıyor herhalde.

   Cevapla
 44. Öncelikle yazınız çok verimli olmuş. Yalnız tam olarak bir konu anlayamadım şimdi Aöf dgs ile gelenleri kaçıncı sınıftan başlatıyor bölümlere göre muafiyet var mı? Bu yıl ben de YBS başvurumu yapacağım inşallah öncelikle bu konulara netlik gelirse tercihimi ona göre vermeyi düşünüyorum şimdiden teşekkürler…

  Cevapla
 45. Ben büro yönetimi ve yönetici sekretliği önlisan mezunuyum kamu kurumunda çalışıyorum ayrıca MEB bilgisayar programcılığı kursundan mezunum proramlamayı severek yapıyorum DGS yi kazandım YBS bölümüne kayıt yaparsam 3. Sınıf tanımı başlarım göreceğim fark dersleri dışında hangi derslerdir. 53 yaşındayım. şimdiden teşekkür ederim.

  Cevapla
 46. Mezuniyetiniz hayırlı olsun hocam. Meslek lisesinde Elektrik-Elektronik Alan öğretmeniyim. Ben de 2019 yılında ikinci üniversite kapsamında kayıt yaptırdım YBS’ye. Sizin siteniz ile de YBS dersleri hakkında araştırma yaparken karşılaştım. Ders kitapları paylaşımınız benim için çok faydalı oldu. Çok teşekkür ederim. Sitenizden ilham alarak ben de web sitemde alanımla ilgili bilgi ve deneyimlerimi paylaşmaya başladım. Mezuniyet sonrası ne düşünüyorsunuz? Gelecek eğitim planlarınız varsa paylaşırsanız sevinirim. Arkanızdan geliyoruz, takip ediliyorsunuz yani. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

  Cevapla
  • Merhabalar Erhan Hocam.
   Bahsettiğiniz konu ile ilgili olarak bir blog yazacağım ancak bir türlü motivasyonumu toparlayamadım. Görüşleriniz için teşekkür ederim.

   Cevapla
 47. Merhaba hocam;
  Bilgisayar Prog. 2. sınıf öğrencisiyim ve aöf’ten 4 yıllığa Yönetim bilişim sistemleri bölümünü okuyarak tamamlamak istiyorum. Yalnız kafama bir soru takıldı. Bilgisayar prog. bölümden DGS ile geçilen bölümlere bakıyorum ama YBS’yi göremedim. Yine de Bilgisayar prog. bölümünde DGS yaparak AÖF’e geçebilir miyim? Teşekkürler!

  Cevapla

Yorum yapın