EBA Canlı Ders Hata Çözümleri

EBA Canlı Ders 13.04.2020 tarihinden itibaren tüm yurtta uygulamaya konulduğundan bu yana gerek kendi kullanımlarım sırasında gerekse de öğrencilerim ve site ziyaretçilerimin karşılaştıkları hataları ve bunlara ait çözümlerini site üzerinden paylaşmaktaydım. En sık karşılaşılan hataların çözümleri zaten sitede mevcut. Artık her bir hata için ayrı bir yazı hazırlamak yerine tüm hataların çözümlerini bu başlık altında toplamak istedim.

EBA Canlı Ders MSVCP140.dll Hatası Çözümü

sdk init failed-14 hata çözümü

Meeting Registration Pending Approval Hata Çözümü

Finish Registration to Join the Meeting Hata Çözümü

LastErrorType_Auth Hata Çözümü

Etab-5 tabletlere EBA Canlı Ders Kurulumu

Zaman çizelgesinde önümüzdeki haftaya kadar canlı ders bulunmamaktadır hatası

Özellikle canlı ders uygulamasının 3-12.sınıf arasındaki tüm öğrencilere açılmasıyla beraber karşılaştığımız ve bir çok öğrencimizin derslere katılamaması ile sonuçlanan bu hata okul idaresi tarafından tanımlanan ders saatleri indeksinin öğrencilere aktarılamamış olmasından kaynaklanmaktaydı. Aynı sınıfta okumakta olan öğrencilerden bir kısmının derse katılabiliyorken bir kısmında bu hata ile karşılaşılması problemin sunucu tarafında olduğunun göstergesiydi. Neyse ki bakanlık 28.04.2020 tarihi itibariyle bu hatanın çözüldüğünü duyurdu.

EBA’nın Farklı Okul Bilgisi ile Açılması

Birden çok okulda görev yapan öğretmenlerin çok sık karşılaştıkları bir problem. EBA’ya giriş yaptıktan sonra sol taraftaki Gruplar sekmesine tıklayınız. Okulum kısmından okulunuzu seçerek okulumu değiştir butonuna tıklayınız. Hata devam ederse veya okul adı gelmezse aynı sayfada bilgilerimi güncelle butonuna tıklayarak bilgilerinizi güncelleyip tekrar okulunuzu değiştirip kayıt ediniz.

Canlı ders oluşturulamadı daha sonra tekrar deneyin hatası

Tamamen yoğunluktan kaynaklanan bir hata. Bakanlık bu problemin çözülmesine adına çeşitli çalışmalar yapmaktadır. Şu aşamada, yoğunluğun az olabileceği (iftar saati, gece geç saatler vb.) zamanlarda denemekten başka bir çözüm mevcut değil. Muhtemelen yakın zamanda çözülecektir.

EBA Android uygulaması yüklenmiyor. Cihazınız bu sürümle uyumlu değil

EBA Canlı Ders uygulaması Windows 7, IOS 11 ve Android 5.0 üzeri işletim sistemlerinde çalışabilmektedir. Android 5.0 altında bir işletim sistemine EBA mobil uygulamasını yüklemeye çalıştığınızda bu hata ile karşılaşmanız normaldir.

Enter Meeting Password Hatası

EBA Canlı Ders uygulamasını kapatıp açtığınızda problem düzelecektir.

api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll hata çözümü

Genellikle Windows 8.1 işletim sistemine sahip bilgisayarlarda karşılaşılan bir hatadır. Sorunu çözmek için öncelikle bilgisayarınızdaki Windows sürümünün 32 bit mi yoksa 64 bit mi olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Eğer bilmiyorsanız, bunu “Bilgisayar>Özellikler” penceresinden öğrenebilirsiniz.

İşletim sistemi sürümünüzü öğrendikten sonra buraya tıklayarak gerekli dll dosyalarını indirip arşivden çıkartın. Bu aşamadan sonra işletim sistemi sürümüne göre yapacağınız işlemler farklılık göstermektedir.

32 bit kullanıcısı iseniz, indirdiğiniz dosyanın içerisinde bulunan 32 klasörünün içindeki api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll dosyasını C:\Windows\System32 klasörünün içerisine kopyalayıp bilgisayarınızı yeniden başlatın.

64 bit kullanıcısı iseniz, indirdiğiniz dosyanın içerisinde bulunan 64 klasörünün içindeki api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll dosyasını C:\Windows\System32 ve C:\Windows\SysWOW64 klasörünün içerisine kopyalayıp bilgisayarınızı yeniden başlatın.

“EBA Canlı Ders Hata Çözümleri” üzerine 5 yorum

 1. kolay gelsin hocam.
  Error Type LastErrorType_Auth
  Error Code: 10429
  Error Description: The Error code 10429 is not defined.

  ayrıca sırasıyla
  Sdk init failed-14

  init sdk failed

  Auth sdk failed hatalarını alıyorum hocam. Neden acaba?

  Cevapla
  • Merhaba.
   EBA Canlı Ders uygulamasını denetim masasından kaldırın.
   C:\Program Files (x86) adresinden EBA Canli Ders klasörünü silin. Bilgisayarı yeniden başlatın ve Canlı Ders uygulamasını yeniden kurun.

   Cevapla
   • alttaki hataları verdiği için kurulumu kaldırdım. görev yöneticisinden çalışan canlı dersleri ve klasörleri sildim hocam. kurulumu da yeniden yaptım ama bu sefer de üstteki hatayı verdi.

    Cevapla
 2. merhaba screen sharing has failed to start hatası alıyorum. eba canlı yayın başlıyor ama kendi bilgisayarımın ekranını öğrencilerle paylaşamıyorum.

  Cevapla

Yorum yapın